Profil LED aluminiowy – najważniejsze zastosowanie

W ostatnim czasie profil LED aluminiowy cieszy się rosnącą popularnością, gdyż dla wielu projektantów i zwykłych użytkowników, stały się one podstawą nowoczesnego oświetlenia.

Profile LED nie powinny być jednak traktowane jako dodatek do taśmy LED, lecz jako jej obowiązkowy element. Dzięki temu, że każdy profil LED aluminiowy jest kompatybilny z taśmami LED o określonych szerokościach (od 8 mm do 12 mm), znacząco ułatwia przyklejenie taśmy, co sprawia, że może to zrobić nawet osoba bez doświadczenia w tym zakresie. Zatem na pytanie, czy taśma LED powinna być w profilu, opowiadamy: koniecznie!

Profil LED aluminiowy i jego zalety

Profil LED aluminiowy jest gwarancją lepszego odprowadzania ciepła, a więc chłodzenia taśmy, co przyczynia się do zwiększenia żywotności świecenia. Jeśli pominiemy użycie profilu LED, przyklejona bezpośrednio na inna powierzchnię taśma będzie działa dużo krócej.

Profile ponadto, są gwarancją lepszej przyczepności taśmy LED, co sprawia, że nie tworzą się na niej wybrzuszenia, a ryzyko odklejenia się jest praktycznie zerowe. Jedynym warunkiem jest to, że przed zamontowaniem taśmy, powierzchnia profilu, specjalnie przygotowana na wklejenie taśmy, musi być gładka, sucha i odtłuszczona.

Profil LED aluminiowy to obowiązkowy element, bez którego każdy znawca nie wyobraża sobie montowania oświetlenia LED. Rezygnując z tego kroku, narażasz się na niepotrzebne koszty i straty, więc zamiast oszczędzić pieniądze, wydasz ich jeszcze więcej.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *