Oprawy oświetleniowe

Oprawy oświetleniowe to urządzenia elektryczne, które mają na celu zamocowanie źródła światła i połączenie go z instalacją elektryczną, co ma ułatwić jego ewentualną wymianę, nadanie wybranego kierunku światła lub rozproszenie albo skupienie w odpowiednim miejscu przez dobranie odpowiedniej soczewki, klosza lub odbłyśnika. Używa się ich albo w celach praktycznych, albo estetycznych.

Oprawy oświetleniowe zabezpieczają przed uszkodzeniem

Oprawy oświetleniowe zabezpieczają również źródło światła przed uszkodzeniem mechanicznym, za pomocą klosza lub siatki. Budowa oprawy często zależy od przeznaczenia światła oraz jego źródła. Uszczelnione oprawy o wysokim stopniu ochrony IP wykorzystuje się między innymi w przemyśle, kopalniach lub na statkach. Z kolei w samochodach mają zastosowanie takie oprawy oświetleniowe, które uniemożliwiają samoczynne odłączenie się lampy. Czasami oprawy oświetleniowe posiadają dodatkowe wyposażenie, takie jak wyłącznik zmierzchowy lub wyłącznik z detektorem ruchu, a także oprawy z układem umożliwiającym redukcję mocy. Jeśli źródło światła tego wymaga, są z kolei wyposażone w odpowiednie układy zapłonowe.

Topmet to producent opraw oświetleniowych, który posiada szeroki asortyment tego typu produktów. Dzięki nim, źródła Twojego światła będą zawsze chronione przed najróżniejszymi czynnikami. Jeśli nie wiesz, jakiej ochrony potrzebujesz w swoim domu, pracy lub gdziekolwiek, skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *