Dlaczego powinno się stosować profil aluminiowy do LED?

Chociaż nie wszyscy uważają, że profil aluminiowy do LED jest istotnym elementem podczas montowania taśmy LED, zdecydowanie jest on ważnym elementem, bez którego nie powinniśmy w ogóle zabierać się do pracy. Poniżej dowiecie się, dlaczego warto go używać.

Profil aluminiowy do LED – zalety

Montując taśmę LED, nie warto, byśmy zapominali o elemencie, jakim jest profil aluminiowy do LED. Dzięki niemu możemy chociażby wydłużyć jego żywotność nawet o 30%! Ledowe taśmy nagrzewają się, a profil aluminiowy do LED odprowadza z niego ciepło, pełniąc niejako funkcję radiatora. Poza tym, zamontowanie taśmy LED na niektórych powierzchniach może być kłopotliwe, np. na drewnie. Nie mamy tego problemu, gdy przeklejamy ją bezpośrednio do profilu. Ważne tylko, by nie zapomnieć go odtłuścić.

Gdzie zamontować profil aluminiowy do LED?

Profil aluminiowy LED może być zamontowany w wielu miejscach, najczęściej jednak znajduje zastosowanie w łazience oraz kuchni. Niektóre z nich idealnie nadają się na zewnątrz, warto więc zwrócić uwagę, jak dokładnie są opisane, gdyż część z nich może być mniej odporna na warunki atmosferyczne, np. wilgoć.

Jak zamontować profil aluminiowy LED?

Najistotniejszym jego elementem jest listwa, gdyż to w niej montujemy taśmę LED z diodami. Jeżeli nie masz pewności, jak powinieneś ją w niej zamontować, wszystkie potrzebne informacje powinieneś znaleźć w instrukcji. Co ważne, montaż wpuszczanych profili LED wygląda inaczej niż tych montowanych z tak zwaną zaślepką

News Reporter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *